Predstavitev šole

Na DTZ Žige Zoisa izobražujemo dijake na dveh področjih: na ekonomskem področju imamo smer Uprava, finance in marketing, na tehnološkem področju pa Gradnje, okolje in prostor.

Osnovni cilj našega dela je širjenje znanja ter splošnih, strokovnih in socialnih kompetenc dijakov. Čim boljše jih želimo pripraviti za vstop v življenje in v delovno ali študijsko okolje. Živimo namreč v družbi znanja in vseživljenjskega učenja in zavedamo se, da je učenje osnova za vsak bodoči uspeh. Trudimo se, da bi jih naučili učiti se, radovedno raziskovati in ceniti znanje.

Seveda želimo, da bi mladi v šolo prihajali z veseljem in se brez težav redno in uspešno učili, zato se trudimo za pozitivno klimo na šoli in dobre medosebne odnose. Zavedamo pa se, da je šolska pot večkrat težka in zahtevna, da je večina naših mladih tudi izven šole aktivna in polno zasedena, da jim je prostega časa vedno premalo. Vsekakor ne moremo mimo dejstva, da sta za dosego znanja, kompetenc in vsakega uspeha v življenju potrebna delo in trud, saj uspehi redkokdaj pridejo sami od sebe.

Da bi bilo šolsko delo čim bolj privlačno in raznoliko, vpletamo vanj vrsto dodatnih dejavnosti, ki povezujejo šolo z okoljem in presegajo predmetne vsebine, ter težijo k razvijanju socialnih in državljanskih kompetenc. Projekti Stiki z delovnim okoljem in usmerjanje, Zdravstvena in športna vzgoja, Spoznavanje okolja in kultura potovanja, Vzgoja aktivnega državljana,  Umetnostna vzgoja prispevajo k oblikovanju razgledanih, aktivnih in kritičnih mladih ljudi.

Podrobno preglejte načrt Vzgojno izobraževalne ponudbe našega zavoda. Upamo, da boste v njem našli zanimive vsebine in cilje, ki jih sami zasledujete.

Dobrodošli boste tudi na šoli za pogovor in dodatne informacije!..