Gledališka in filmska vzgoja

Šolsko leto 2024/2025

Skladu s projektom bodo imeli dijaki priložnost spoznati različne oblike uprizoritvenih umetnosti in njihove jezike, itd.

Predstavitev

1 septembra 2024

Cilji

Spoznati uprizoritvene umetnosti, okrepiti jezikovne spretnosti, vaditi sposobnosti javnega nastopanja ter interpretirati umetniška in neumetniška besedila.

Stiki

Avatar utente

Personale scolastico

V sodelovanju z

V okviru projekta bodo imeli študentje priložnost spoznati različne oblike uprizoritvenih umetnosti in njihove jezike, primerjati in ugotoviti razlike med različnimi oblikami uprizoritvene umetnosti. Skozi oglede gledaliških in opernih predstav bodo okrepili svoje jezikovne kompetence v slovenščini, italijanščini in angleščini. Hkrati bodo imeli priložnost vaditi gledališke veščine, ki jih bodo nato uporabili pri gledaliških nastopih in interpretativnih branjih za nekatere šolske pobude (kot so dan slovenske kulture, zaključek projekta "IzBerem", predstavitve govorcev itd.). V okviru krožka bodo lahko študentje prostovoljno sodelovali na gledaliških delavnicah v šoli.

Udeleženci

Vsi razredi.